dr_3

Regresyon Nedir?

Regresyon genel anlamda, ruhsal bir problemi çözmek amcıyla o problemin sebebini oluşturan olayların bilinçdışındaki kayıtlarına ulaşmak olarak tanımlanır. Sorunlarımızın, problemlerimizin kökenine gitmek ve onları yeniden yapılandırmak demektir. 

Geçmişte olanları değiştiremezsiniz ama  onun duygusunu, onun enerjisini ve onun blokajını değiştirebilirsiniz. Babanızı değiştiremezsiniz, annenizi, öfkeli eşinizi değiştiremezsiniz ama siz kendinizi değiştirebilirsiniz. Bazen dış koşulları değiştiremediğimizde iç koşulları değiştiririz. Zaten bütün dinamikler bizim içimizde meydana gelmektedir. Duygular bize dışardan gelmez, o nedenle başkası bizi öfkelendirmez. Biz öfkeleniriz ve bu öfkenin geçmişe dayalı pek çok kaynağı olabilir.

helping hand with the sky background
regresyon terapisi (4)

Regresyon Terapisi Nasıl Uygulanır ?

Bu geriye gidişi sağlamak için kullanılan pek çok farklı yöntem var. Hipnoz bunlardan yalnızca bir tanesi ve artık çok da tercih edilen bir yöntem değildir. Regresyon terapisinde kullanılan yöntem hafif trans halidir. Yani kişi trans halindeyken olan biten herşeyin farkındadır. Trans kelimesi ülkemizde malesef hipnoz ile karıştırdıldığı için bir çok kişi bu konuda edişe etmektedir. Fakat regresyon terapisinde kullanılan teknik hipnoz değildir.   

Regresyon terapisi birbirinden farklı pek çok sorunu çözmek için kullanılabilmektedir. Ve eğer yerli yerinde kullanılırsa gerçekten çözülmeyecek pek çok soruna çözüm getirebilmektedir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; belli durumlarda aşırı stres ve korku yaşayan biri olsun ve kişi kendini bildi bileli bunu yaşıyor diyelim. Bu durumda buna sebep olmuş tüm “öğrenmeler” o kişinin bilinçdışında saklı durumdadır. Yani her problemin çözümünün kendi içinde olması gibi, kişinin probleminin çözümü de kendi içindedir. Bu durumda önce kişinin hayatıyla ilgili bir tarama yapılır ve eğer soruna sebep olan travmatik durumlar varsa bunlar temizlenir. Bunun sonuncunda büyük olasılıkla problemli duygular ortadan kalkar ve kişi daha önce stres ve korku yaşadığı durumda artık bunu yaşamaz hale gelir.

dr_6

Regresyon Terapisi Seans Aralığı ve Süresi

Ortalama bir seans 1,5 – 2 saat olup buna ön görüşme dahildir. Genel olarak seans aralarına konulan süre en az 1 Haftadır

 

Regresyon Terapisini kimler uygulayabilir? 

 

Bu konuda uluslar arası geçerliliği olan okullardan profesyonel eğitim almış olup, diploma veya sertifikası bulunan Regresyon Uzmanları tarafından uygulanmalıdır. 

 

Dönüşüm farkındalıkla başlar.

regresyon-terapi